INDKØBSKURV

  • Ordrestatus
  • Log ind
  • Kundeservice
  • Om os
  • Gavekort
menuGucca.dkGå til kassen
Gucca.dk - Gå til forsiden
Bullet  5/5 på Trustpilot     Bullet  Gratis levering ved køb over 599 kr.
Bullet Vi bytter indtil den 31. januar

Asterix & Obelix Xxl2 Collector's Edition - PS4

579,95 kr.
  • Forudbestil nu
  • Levering: 29/11/2018
  • Vi bytter til 31. januar

Collector's Edition indeholder det fulde spil (Asterix & Obelix XXL 2), eksklusiv Asterix figur, der er udført i resin (15 cm høj), 1 t-shirt i børnestørrelse samt 2 litografier.

Det er mere end 10 år siden, at Asterix og Obelix senest blev udgivet til spilkonsoller og PC, og nu er de tilbage, og de er i bedre form end nogensinde før! Asterix & Obelix XXL 2 er en fantastisk blanding af action og eventyr for alle aldre, med en vindende kombination af komedie og slåskamp.

Men hvor er Miraculix blevet af? Den langskæggede druide er forsvundet efter at have forrådt sit eget folk for Julius Caesar! Den galliske by er i oprør! De er nødt til at kende sandheden! Asterix og Obelix, der altid er klar til en kamp, bliver sendt til Rom på en mission af deres chef. Der finder de en ny forlystelsespark, Las Vegum, bygget af den berømte romerske kejser. Men hvad gemmer Miraculix?

Nøglefunktioner

  • Spil som Asterix og Obelix: Udforsk Las Vegum med de uadskillige Asterix og Obelix, og deres trofaste følgesvend, Idefix, ikke at forglemme.
  • Et unikt og fordybende eventyr: Opdag den enorme forlystelsespark, der aldrig tidligere er set i serien! Vores to glade eventyrer baner sig vej gennem den yderst detaljerede og farvefyldte verden, der lægger sig tæt op af forventningerne til den ikoniske serie, der er skabt af Goscinny og Uderzo.
  • Et spil for alle aldre: Uanset om du er en diehard fan af den galliske stamme eller lige har opdaget deres eventyr, er Asterix og Obelix XXL 2 et tilgængeligt spil, der er enormt sjovt at spille. Du kan også nyde de mange referencer, der er lagt i spillet. Det er svært ikke at elske spillets sympatiske karakterer og miljøer. Du kan finde specialbonusser og en ny sværhedsgrad til erfarne spillere.
  • En opdateret udgave: Asterix & Obelix XXL 2 bringer oplevelsen fra det oprindelige spil til et nyt usammenligneligt niveau. Den forbedrede grafik er fantastisk og gameplayet er totalt gendesignet for at gøre kampene mod romerne sjovere! Spillet er også udstyret med et nyt system, der forbedrer dine angreb og evnen til at give dig selv specielle udfordringer.

Fakta om Asterix & Obelix Xxl2 Collector's Edition

PlatformPs4
Udgivelsesdato29/11/2018
GenreAction, Adventure
ProducentMicroïds
TagsAsterix & Obelix Xxl2 Collector's Edition, Til Ps4, Playstation 4, Ps 4, Playtation4

Sikker e-handel

Hos Gucca har vi fokus på at gøre e-handel sikkert, billigt og hurtigt for kunderne.

Det vigtigste er sikkerheden

Vi vægter sikkerhed højt, da det er noget af det vigtigste at sørge for er i orden, når vi snakker handel på nettet. Vores løsning for Internetbetaling er godkendt af NETS, hvilket fungerer som den primære garanti for sikkerheden bag din online betaling. Derfor er det også 100% sikkert at købe og betale hos Gucca.dk.

Hos Gucca.dk har du 30 dages fuld returret

Der er ingen indskrænkninger i din returret. Vi giver 30 dages returret på alle varer. Kort sagt vil det sige, at fortryder du dit køb, kan du selvfølgelig returnere dine varer og få dine penge refunderet - uden spørgsmål. Inden du sender din vare tilbage, så har du altid mulighed for at tage kontakt til os, hvis du har spørgsmål eller er i tvivl.

Lynhurtig levering

At du som kunde modtager dit produkt både sikkert og hurtigt, er essentielt for os. Du har din vare i hænderne indenfor 1-2 hverdage, såfremt den er på lager. Lagerstatus fremgår altid tydeligt i webshoppen ud for hvert produkt. Har du alligevel spørgsmål til enten et produkts lagerstatus eller leveringstiden, så kontakt os.

Online betalingsmuligheder

Hos Gucca er der flere forskellige betalingsmuligheder at vælge iblandt. Den betalingsform der passer bedst til dig, er naturligvis den du bør vælge. Uanset hvilken metode du benytter, kan du sikkert og trygt købe hos os. Se alle vores betalingsmuligheder ved at klikke på linket. Bemærk at pengene først trækkes fra din konto, når vi sender varen til dig.

Hos os får du altid personlig assistance

Opstår der spørgsmål eller tvivl til vores shop, skriver eller ringer du selvfølgelig bare til os. Vi besvarer e-mails og er ved telefonerne mellem klokken 10-15 alle hverdage, og vi tager imod din henvendelse med godt humør og et smil.

Se forsendelse hele vejen

Hvis du ønsker det, har du mulighed for at spore din ordre, fra det sekund vi sender forsendelsen, til den er kommet. Når du har fuldendt købet, kan du gå ind på din personlige ordreside. Fra din ordreside kan du følge med i, hvor langt forsendelse er kommet i systemet. Du får leveringsinformation via e-mail, når din forsendelse forlader vores lager og er på vej til dig.

PlatformPs4
Udgivelsesdato29/11/2018
GenreAction, Adventure
ProducentMicroïds

Kundeanmeldelser

Vær den første til at skrive en kundeanmeldelse.

Skriv anmeldelse

Det siger vores kunder30.000 anmeldelser - 5 ud af 5 stjerner

  • Marianne ThomsenMarianne Thomsen
    stjernestjernestjernestjernestjerne
    Perfekt

    Fik det jeg bestilte og til lovede tid.

  • Lisbeth AndersenLisbeth Andersen
    Helt i top!

    Kan klart anbefales! Nemt og hurtigt!

  • Carina-Maria S. HooseCarina-Maria S. Hoose
    Nemt og hurtigt

    Fik varen allerede dagen efter jeg bestilte, så det er jo perfekt.

Om Gucca
  • Om os
  • Konkurrencer
  • Ledige stillinger
  • Nyhedsbrev
Kundeservice
  • Kontakt kundeservice
  • Ofte stillede spørgsmål
  • Altid 30 dages returret
  • Ordrestatus
  • Returblanket
Trustpilot

30.000 anmeldelser - 5/5 stjerner
DankortMobilePayVisa
MastercardBankoverførselPaypalEAN