Dette betonpulver kan blandes med vand for at skabe en blød modelleringsmasse, som er ideel til at forme figurer med fine detaljer. Når materialet er hærdet, bliver det vejrbestandigt og kan tåle frost. Det anbefales at bruge handsker under arbejdet. Produktet leveres i en praktisk spand med hank og låg for nem opbevaring.
Blandingsforholdet er 80 ml vand til 500 g betonpulver. Tørretiden er minimum 2 timer, og fuld hærdning opnås efter 1-2 dage, afhængigt af modellens tykkelse. Det anbefales, at massen hærder i formen for bedst resultat.
Fakta:
Farve: grå
Indhold: 4500 g
Producent: viva decor
Blandingsforhold: 80 ml vand pr. 500 g betonpulver
Din anmeldelse af Beton Til Modellering - Grå - 4500 G
Produktsikkerhed
Vi samarbejder udelukkende med danske importører og leverandører, hvilket sikrer at alle vores produkter er originale og EU-godkendte.
Ansvarlig part
Creativ Company Danmark A/S Rasmus Færchs Vej 23
7500 Holstebro
Danmark ZW5ncm9zQGNjaG9iYnkuZGsg
Vi er i fuld gang med at samle de nødvendige sikkerhedsoplysninger for alle vores produkter. Hvis du har spørgsmål til GPSR, er du velkommen til at skrive til os på Z3BzckBndWNjYS5kaw==.