Sim Sensitive Styling Lotion er skabt til alle hårtyper og giver et let hold med naturlig fylde. Den modvirker statisk elektricitet og beskytter effektivt mod varme, hvilket gør den perfekt til at fremhæve krøller eller style håret med føntørrer. Lotionen indeholder en UV-filter, som hjælper med at bevare hårfarvens intensitet. Produktet er vegansk og uden parfume.
Påfør lotionen i rent, håndklædetørt hår og style derefter med føntørrer efter behov. Den lette formel sikrer fleksibelt hold og fungerer som en ideel base til både føntørring og krøllefremhævning.
Vi er i fuld gang med at samle de nødvendige sikkerhedsoplysninger for alle vores produkter. Hvis du har spørgsmål til GPSR, er du velkommen til at skrive til os på Z3BzckBndWNjYS5kaw==.