Meraki - Pure After Sun Sorbet - Soothing & Moisturising 275 ML
★★★★★
119,95 kr
local_shippingVaren er på lager
scheduleLevering: 1-2 hverdage
historyForlænget returret til 31. januar
Fremragende - 70.471 anmeldelser
Beskrivelse
Den silkebløde PURE After Sun Sorbet giver huden ro og pleje med kølende aloe vera efter en dag i solen. Kombinationen af mandelolie og E-vitamin hjælper med at bevare hudens fugt og smidighed, mens Pentavitin tilfører intens og langvarig hydrering, så huden føles blød og glat. PENTAVITIN er et registreret varemærke tilhørende DSM-Firmenich-gruppen.
Den lette sorbet konsistens absorberes hurtigt og efterlader huden frisk, gennemfugtet og uden fedtet fornemmelse. Produktet er helt uden parfume og kan derfor anvendes af hele familien. Derudover er det både Svanemærket og anbefalet af Asthma-Allergy Nordic, hvilket gør det til et trygt valg for alle hudtyper.
Vi er i fuld gang med at samle de nødvendige sikkerhedsoplysninger for alle vores produkter. Hvis du har spørgsmål til GPSR, er du velkommen til at skrive til os på Z3BzckBndWNjYS5kaw==.