Wilson Feel Plus golfhandsken er fremstillet af syntetisk materiale i høj kvalitet, der sikrer både en fantastisk føling og langvarig holdbarhed. På håndfladen finder du et læderstykke, som forbedrer grebet om golfkøllen og øger handskenes slidstyrke. Handskens fingre er udstyret med Cool Max Lycra indsatser, der giver en tæt og behagelig pasform samt effektivt transporterer fugt væk fra huden. Sammen med det åndbare CoolMax mesh over knoerne sørger disse detaljer for, at dine fingre holdes kølige og tørre, selv på varme dage, så du kan bevare et sikkert greb uden at hånden glider.
Med Wilson Feel Plus golfhandsken får du en handske, der kombinerer komfort og funktionalitet, så du kan fokusere på dit spil uden at bekymre dig om grebet eller svedige hænder.
Specifikationer:
Læderstykke på håndfladen for bedre greb og øget holdbarhed
CoolMax Lycra indsatser på fingrene for optimal pasform og fugttransport
CoolMax mesh over knoerne for god ventilation og komfort
Designet til at holde hænderne kølige og tørre under spil i varmt vejr
Vi er i fuld gang med at samle de nødvendige sikkerhedsoplysninger for alle vores produkter. Hvis du har spørgsmål til GPSR, er du velkommen til at skrive til os på Z3BzckBndWNjYS5kaw==.