Beskrivelse
Disse bogstøtter er lavet af harpiks i høj kvalitet og er håndmalet med enestående sans for detaljer. De viser de legendariske figurer Hashirama Senju og Madara Uchiha, foreviget i den ikoniske "Valley of the End".
Disse funktionelle kunstværker er perfekte til opbevaring af bøger, videospil eller film og hylder et af de mest betydningsfulde steder i Naruto-universet.
Valley of the End, som ligger på grænsen mellem Ildens Land og Lydens Land, er historisk kendt som stedet for det episke slag mellem Hashirama og Madara.
De enorme statuer, der mindes denne begivenhed, symboliserer deres rivalisering og shinobi'ens styrke, med positurer der repræsenterer det traditionelle shinobi-håndtegn for kamp.
Størrelse: 18 cm.
Yderligere information
Serie | Naruto |
---|---|
Kategori | Bolig Indretning Småopbevaring Bogstøtter |
Brand | Nemesis Now |
Tags | Naruto, Bolig, Indretning |
GPSR | Produktsikkerhed |