Beskrivelse
Willy og Onkel er på spøgelsesjagt, og hver dag bringer en ny mystisk opgave, når spøgelses-telefonen ringer. Denne gang foregår det hele på museet.
En spændende historie om Willy og Onkels eventyr med spøgelser, målrettet børn mellem 7 og 11 år.
I "Willy og Onkel, Et museums-mysterie" følger vi de to, der altid er klar til at løse gåder og jagte spøgelser. Hver dag får de en ny sag, der skal opklares via spøgelses-telefonen, og i denne bog udspiller mysteriet sig på museet. Teksten er særligt tilrettelagt, så den passer til børn i alderen 7–11 år, og den er læsepædagogisk bearbejdet for at gøre læsningen både sjov og lærerig.
Yderligere information
| Serie | Blå LæseklubLetlæsningsbøgerWilly Og Onkel |
|---|---|
| Forfatter(e) | Zakiya Ajmi |
| Kategori | Bøger |
| Genre(r) | Børnebøger |
| Forlag | Alinea |
| Udgivelsesdato | Er udgivet |
| Sprog | Dansk |
| ISBN-13 | 9788723575074 |
| ISBN-10 | 8723575077 |
| Indbinding | Indbundet |
| Udgave | 1 |
| Oplag | 1 |
| Sidetal | 32 |
| Dimensioner | Bredde: 15.5Cm - Højde: 21.5Cm |
| Genveje | Blå Læseklub - BøgerLetlæsningsbøger - BøgerWilly Og Onkel - Bøger |
| Tags | Frilæsning, Letlæsning, Læseklub, Gys, Gyser, Mystik, Spænding, Spøgelse, Spøgelser, Dreng, Mysterie, Opklaring, Overnaturligt, Willy Og Onkel, Et Museums, Bøger, Bog |
| GPSR | Produktsikkerhed |