Nyhed

100Bon - Patchouli & Benjoin Edp - 30 ML

219,95 kr
  • local_shippingKun få på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 74.401 anmeldelser

Beskrivelse

Oplev en duft, der tager dig med på en rejse til Mellemøstens solbeskinnede og jordnære landskaber. Denne parfume kombinerer dybe, opcyklede noter af patchouli og kakaosmør, som vækker en følelse af både sensualitet og mystik.

Duftens topnoter byder på bløde, pudrede accenter sammen med mandel og egyptisk geranium, som giver en let og indbydende start. Hjertet åbner sig med en blomstrende blanding af rose, rav og benzoeharpiks, suppleret af det rige, opcyklede kakaosmør. Basen hviler på en varm og træagtig bund af moskus, sandeltræ, virginisk cedertræ, opcyklet vanilje og patchouli, der sammen skaber en harmonisk og langvarig finish.

Specifikationer:

  • Brand: 100Bon
  • Dufttype: Eau de Parfum (EDP)
  • Indhold: 30 ml
  • Unisex parfume
  • Duftnoter: pudder, mandel, egyptisk geranium, rose, rav, benzoeharpiks, kakaosmør, moskus, sandeltræ, virginisk cedertræ, vanilje, patchouli

Yderligere information

SerieEau De Parfum
KategoriSkønhed Dufte Parfumer Unisex Parfumer
Brand100Bon
EAN3760317048634
Tags100Bon, Skønhed, Dufte
GPSRProduktsikkerhed

Kundernes vurdering

Skriv en anmeldelse af 100Bon - Patchouli & Benjoin Edp - 30 Ml Dufte
Bedøm produktet