Nora trives som single og ønsker ikke at ændre på det. Hun har haft dårlige erfaringer med mænd, der har været utro og uærlige, og foretrækker derfor et roligt liv sammen med sin teenagedatter.
En romantisk komedie om kærlighed, tillid og at finde sig selv i skønne omgivelser.
Noras søster og veninde insisterer på at introducere hende for nye mænd, men for at slippe for presset tager Nora imod en invitation til ’Bootcamp for ulykkelige singler’, et luksusophold på et slot i det skotske højland. Omgivet af storslået natur med søer og vandfald, og indlogeret i en hytte med spabad, kan hun ikke helt undgå at nyde oplevelsen.
Her møder hun Will, som heller ikke er kommet for at finde en kæreste. Deres tiltrækning er øjeblikkelig, og det føles næsten som om, de altid har kendt hinanden. De indleder en intens affære, men Nora fornemmer, at Will skjuler noget. Overbevist om, at han er endnu en mand, hun ikke kan stole på, beslutter hun at holde det uforpligtende og bevare sin lykke som single.
Men er hun virkelig så ligeglad, som hun påstår? ’Bootcamp for ulykkelige singler’ er en varm, sjov og romantisk fortælling fra den populære forfatter Joanna Bolouri, der vil glæde fans af Helen Fielding, Sophie Kinsella og Marian Keyes.
Yderligere information
| Oprindelig titel | Bootcamp For Broken Hearts |
|---|---|
| Forfatter(e) | Joanna Bolouri |
| Kategori | Bøger |
| Genre(r) | Skønlitteratur |
| Forlag | Palatium Books |
| Udgivelsesdato | Er udgivet |
| Sprog | Dansk |
| ISBN-13 | 9788772311708 |
| ISBN-10 | 8772311703 |
| Indbinding | Hæftet |
| Udgave | 1 |
| Oplag | 1 |
| Sidetal | 301 |
| Dimensioner | Bredde: 14.2Cm - Højde: 21.4Cm |
| Tags | Rom-Com, Feelgood, Kærlighed, Sjov, Tiltrækning, Forelskelse, Rejse, Søstre, Dating, Personlig Udvikling, Venskab, Det Moderne Liv, Handlekraftig Kvinde, Kvindelig Hovedperson, Livsvalg, Scotland, Uk, Bootcamp For Ulykkelige Singler, Bøger, Bog |
| GPSR | Produktsikkerhed |