Beskrivelse
En intens sportsromance om tennis, hævn og uventede følelser, hvor fortidens skygger møder nye chancer på banen.
En fortælling om genopstandelse og kærlighed i tennisverdenens skarpe spotlight.
Clean Point af Meg Jones er første bind i den passionerede sportsromanceserie Game, Set and Match og vil fange dig, hvis du allerede er fan af The Striker og Icebreaker.
Scottie Sinclair var engang tennisens stjerneskud, men nu ser verden hende som en bedrager. Hun blev dopet uden sin viden af sin egen far, da hun triumferede i kvindernes singles ved Wimbledon. Pressen har allerede afskrevet hendes karriere, men et uventet tilbud om hævn giver hende chancen for at tage kontrol over spillet igen.
På den anden side har Nico Kotas domineret tennis i næsten ti år, indtil en skade satte ham på bænken. Nu er han ivrig efter at vinde én sidste gang, og for at genoplive sit image har han en plan, der involverer sin rivalers smukke datter.
Strategien er klar, banen er sat, men den uventede og intense kemi mellem dem var ikke noget, nogen havde forudset.
Yderligere information
| Serie | Game Set And Match |
|---|---|
| Forfatter(e) | Meg Jones |
| Kategori | Bøger |
| Genre(r) | Skønlitteratur |
| Forlag | Flamingo |
| Udgivelsesdato | Er udgivet |
| Sprog | Dansk |
| ISBN-13 | 9788702433708 |
| ISBN-10 | 8702433708 |
| Indbinding | Hæftet |
| Udgave | 1 |
| Oplag | 1 |
| Sidetal | 400 |
| Dimensioner | Bredde: 13.7Cm - Højde: 20.6Cm |
| Genveje | Game Set And Match - Bøger |
| Tags | Clean Point, Bøger, Bog |
| GPSR | Produktsikkerhed |