Ketchup

Bog, Hardback

169,95 kr
Forlagets pris 200,00 kr
Du sparer 30,05 kr (15%)
  • local_shippingVaren er på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 73.364 anmeldelser

Beskrivelse

Heino bliver altid genert og rødmer, når han skal sige noget højt. Nu er han næsten holdt op med at tale, men nogle ting kan ikke ties ihjel.

Ketchup fortæller om mod og udfordringer i en letlæst serie for udskolingen.

Ketchup er en del af serien 8. A i modvind, skrevet af Marie Duedahl, som er målrettet letlæste bøger til udskolingen. Hver bog i serien følger en af de 19 elever eller den ene lærer, som alle står over for en voldsom orkan og en udfordring, der kræver mod.

Læseren får her et unikt indblik i 20 forskellige liv og deres oplevelser af den samme dramatiske dag med stormvejr.

Serien indeholder disse titler: BMW, Copy Paste, De døde, Frankenstein, Gucci, Held og ulykke, Joker, Ketchup, Kill! Kill! Kill!, Knude, Kujon, Larm!, Løgner, Mor(d), OMG!, Panik i pink, Pindsvin, Punk, Skygge og Ulv.

Til alle bøgerne findes elevopgaver, der støtter læseprocessen og gør det nemmere at arbejde med indholdet.

  • Lix: 7
  • Redaktør: Anne-Sofie Duch Teglgaard

Yderligere information

Serie8A I Modvind
Forfatter(e)Marie Duedahl
KategoriBøger
Genre(r)Ungdomsbøger
ForlagStraarup & Co
UdgivelsesdatoEr udgivet
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Skriv en anmeldelse af Ketchup Bog
Bedøm produktet