Dette professionelle fladpensel i syntetisk hår leverer ydeevne svarende til en pensel med naturlige hår. Den er designet med Winsor & Newtons unikke ergonomiske dobbelthåndtag i en smuk, naturlig træfinish, som sikrer både præcis kontrol og komfort under brug. Serien består af 40 forskellige varianter fordelt på 6 forskellige former, udviklet i samarbejde med The Fine Art Collective for at opfylde kravene fra professionelle kunstnere, der arbejder med olie-maling.
Brushen fungerer som et syntetisk alternativ til den traditionelle Artists' Oil Brush eller Artists' Hog Brush og er velegnet til både professionelle kunstnere og kunststuderende, der ønsker en pensel af høj kvalitet.
Vi er i fuld gang med at samle de nødvendige sikkerhedsoplysninger for alle vores produkter. Hvis du har spørgsmål til GPSR, er du velkommen til at skrive til os på Z3BzckBndWNjYS5kaw==.