Udsalget slutter i denne uge
close
Nyhed

Cartier Pasha De Cartier Edition Noire Sport 100Ml

659,95 kr
  • local_shippingVaren er på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 73.833 anmeldelser

Beskrivelse

Oplev Pasha Edition Noire Sport fra Cartier, en dragende duft til mænd, der blev lanceret i 2015. Denne duft er en sand hyldest til maskulinitet og et oplagt valg til enhver mands parfumesamling.

Duften åbner med friske topnoter af citrus og vandagtige toner, som giver en forfriskende og energisk start. Hjertet af duften byder på havnoter, der tilfører en unik, maritim dybde og minder om en kølig havbrise. Basen består af varme, jordnære noter som sandeltræ, rav og cedertræ, der giver duften en sofistikeret og maskulin afslutning.

Pasha Edition Noire Sport kommer i en klassisk 100 ml flakon, der passer perfekt til både hverdag og særlige lejligheder. Som en EDT (Eau de Toilette) garanterer den en langvarig duftoplevelse, der følger dig hele dagen. Denne duft er en del af Cartiers prestigefyldte kollektion og afspejler brandets fokus på kvalitet og elegance.

Specifikationer:

  • Brand: Cartier
  • Produkt: Pasha Edition Noire Sport
  • Type: Eau de Toilette (EDT)
  • Størrelse: 100 ml
  • Lanceringsår: 2015

Yderligere information

SerieEau De Toilette
KategoriSkønhed Dufte Parfumer Parfumer Til Mænd
BrandCartier
EAN3432240506214
TagsCartier Pasha De Cartier Edition Noire Sport 100Ml, Skønhed, Dufte
GPSRProduktsikkerhed

Kundernes vurdering

Skriv en anmeldelse af Cartier Pasha De Cartier Edition Noire Sport 100Ml Dufte
Bedøm produktet