Fem Minutter I Godnat - Skurke

Bog, Indbundet

179,95 kr
Forlagets pris 199,95 kr
Du sparer 20,00 kr (10%)
  • blockIkke på lager
  • scheduleLevering: 3-15 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 73.346 anmeldelser

Beskrivelse

En samling korte historier med kendte Disney-skurke, der passer perfekt til godnatlæsningen eller en hurtig læsestund.

Oplev tolv spændende fortællinger om Disney-skurke, der ikke er for uhyggelige og altid ender godt.

I denne bog kan du dykke ned i tolv små eventyr med berømte skurke fra Disneys verden. Følg med, når Cruella De Vil prøver at snuppe et dyr fra zoologisk have, når Kaptajn Klos skygge sniger sig ind på Darling-børnenes værelse, når Scar fortæller uhyggelige historier på Kongeklippen, eller når Jafar opsøger en spåkone, og meget mere!

Selvom skurkene kan være lidt skøre, er historierne aldrig skræmmende og slutter altid på en god måde. Det gør dem ideelle til at læse, lige inden man skal sove.

Fem minutter i godnat er en serie med korte fortællinger, der passer perfekt til de små pauser, hvor der lige er tid til en hurtig historie.

Velegnet til børn fra cirka 3 år.

Andre bøger i serien inkluderer blandt andet:

  • Fem minutter i godnat - Hestehistorier
  • Fem minutter i godnat - Superhelte
  • Fem minutter i godnat - Frost
  • Fem minutter i godnat - Biler
  • Fem minutter i godnat - PAW Patrol

Yderligere information

Oprindelig titel5-Minute Villain Stories
SerieCruellaDisneyFem Minutter I GodnatGodnathistorier
KategoriBøger
Genre(r)Børnebøger
ForlagCarlsen
UdgivelsesdatoEr udgivet
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Fem Minutter I Godnat - Skurke Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 1 anmeldelse
Bedøm produktet
Instagram @mor_datter_bogdragerne
Skønne korte genkendelige godnathistorier fra det elskede og for de fleste børn kendte Disney univers, smukke illustrationer som man kan nyde undervejs. Den er perfekt til højtlæsning og selvom det hedder godnat historier, så kan de læses lige når det passer ind og der er tid til en hyggestund også når historierne handler om skurke for de ender som altid godt.
En kvalitets bog, som kan holde til at blive gennemlæst.