Kampklar - Godnathistorier Der Får Børn Til At Drømme Stort

Kampklar - Godnathistorier Der Får Børn Til At Drømme Stort - Sanne Søndergaard - Bog

Desværre, dette produkt er ikke tilgængeligt i øjeblikket. Men bare rolig, vi har masser af andre fantastiske produkter, du vil elske!

Tjek vores relaterede varer herunder, eller brug søgefeltet og menuen til at finde præcis det, du leder efter.

Beskrivelse

Historier, der får børn til at drømme stort

Piger skal være yndige og dygtige. Piger skal være vilde og blodige. Piger skal være sjove og gakkede.

Piger skal være lige præcis, som de er. Og det er missionen med Kampklar , som er ni historier om vilde, opfindsomme, modige, ja alle slags piger. Læs for eksempel om Freja, der udnævner sig selv til superhelt. Eller Alma, der bygger en rumraket.

Historierne er skrevet af Sanne Søndergaard, Sanne Cigale Benmouyal, Ane Cortzen, Marianne Iben Hansen, Sophie Souid, Trine Bundsgaard, Geeti Amiri, Ida Rud Nielsen og Silja Okking.

Fra 6 år.

Yderligere information

Serie Godnathistorier
Forfatter(e) Sanne Søndergaard Trine Bundsgaard Marianne Iben Hansen Stine Spedsbjerg Silja Okking Geeti Amiri Sophie Souid Ane Cortzen Ida Rud Sanne Cigale Benmouyal
Kategori Bøger
Genre(r) Børnebøger
Udgivelsesdato Er udgivet
Sprog Dansk
ISBN-13 9788711993361
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Kampklar - Godnathistorier Der Får Børn Til At Drømme Stort Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 2 anmeldelser
Henrik Laursen
Super fed bog med skønne historier og dejlige pointer. En bog alle børn bør få læst højt.
Elin Kristensen
Sjov og god bog til eftertanke, jeg har læst den sammen med mit barnebarn på 10 år og det blev til mange gode samtaler efterfølgende.
Bogen kan varmt anbefales🤗
Venlig hilsen Elin Kristensen