Beskrivelse
En bog for alle, der elsker fodbold og holder med F.C. København, med et unikt kig bag kulisserne i en af Danmarks største klubber.
En bog fyldt med fodboldglæde, historier og en insideroplevelse af livet i FCK.
Jeg elsker F.C. København er skrevet til dig, der brænder for fodbold og drømmer om at løbe på Parkens grønne græs en dag. Her får du et sjældent indblik i, hvordan det er at spille på eliteniveau, leve af sin passion og træde ind på Danmarks mest ikoniske hjemmebane.
Bogen vrimler med sjove anekdoter, fede billeder og masser af fodboldstemning. Du møder de største stjerner fra FCK, kommer helt tæt på i omklædningsrummet og følger med rundt i Parken og på træningslejre. Der fortælles om klubbens store triumfer, og du kan lære kampsangene at kende, finde ud af hvad Froholdt spiser til morgenmad, og hvem Delaneys største forbillede er. Selvfølgelig får du også et møde med Leo med på vejen.
Der er også kapitler om kvindeholdet, klubbens spændende historie og de mest dramatiske kampe, FCK har spillet. Bogen er spækket med sjove facts, skøre historier og billeder af spillere, jubelscener, passionerede fans og unikke øjeblikke på banen, som du ikke har set før.
Uanset om du selv spiller fodbold, hepper på stadion hver weekend eller bare elsker at støtte hjemmefra, er denne bog din perfekte følgesvend. Den indeholder alt det, der gør fodbold til noget særligt og sjovt.
Yderligere information
| Serie | Fc KøbenhavnFodbold |
|---|---|
| Forfatter(e) | Katrine Memborg |
| Kategori | Bøger |
| Genre(r) | Fagbøger |
| Forlag | Politikens Forlag |
| Udgivelsesdato | Er udgivet |
| Sprog | Dansk |
| ISBN-13 | 9788740030587 |
| ISBN-10 | 8740030580 |
| Indbinding | Hardback |
| Udgave | 1 |
| Oplag | 1 |
| Sidetal | 192 |
| Dimensioner | Bredde: 19.7Cm - Højde: 25.9Cm |
| Genveje | Fc København - BøgerFodbold - Bøger |
| Tags | Jeg Elsker F.C. København, Bøger, Bog |
| GPSR | Produktsikkerhed |