Nyhed

Er Du Mon Min? - Sommer For Sjov?

239,95 kr
  • updateForudbestil nu
  • scheduleLevering: 31/12/2026
  • history100 dages returret
Fremragende - 74.384 anmeldelser

Beskrivelse

Følg Vega og Sirius i deres sommerferie, hvor leg og grin fylder dagene, men samtidig dukker nye tanker op om deres venskab.

En varm fortælling om venskab, mod og at finde sin plads, perfekt til letlæseren.

"Er du mon min?, Sommer for sjov?" er det første bind i en ny letlæsningsserie, der følger Vega og Sirius. Det er sommerferie, og Vega tilbringer meget tid sammen med sin bedste ven, Sirius. De leger, griner og nyder hinandens selskab uden bekymringer. Men langsomt begynder tingene at ændre sig.

Kan man stadig være bedste venner med en dreng, når man snart starter i 6. klasse? Eller bliver det måske pludselig lidt pinligt?

Historien handler om venskabets styrke, om at turde være sig selv og om at finde sin egen vej i livet. Serien består af fire bind, alle med et lixtal på 12.

Bøgerne er skrevet af Rikke Luna Ø. Hall Mortensen og illustreret af Christian Guldager.

Yderligere information

SerieEr Du Mon Min
Forfatter(e)Rikke Luna Ø. Hall Mortensen
KategoriBøger
Genre(r)Studiebøger
ForlagTurbine
Udgivelsesdato31/12/2026
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Skriv en anmeldelse af Er Du Mon Min? - Sommer For Sjov? Bog
Bedøm produktet