Liv og Kim er blevet et par, men hvad betyder det egentlig at være kærester? Liv søger råd hos Kiki, som ved alt om det med kærlighed. Samtidig er der problemer med hundene, der larmer i haven, og den nye nabo truer med at ringe til politiet, hvis det ikke stopper.
En fortælling om kærlighed, venskab og uventede udfordringer i hverdagen.
Liv og Kim har taget skridtet og er blevet kærester, men Liv er stadig usikker på, hvad det egentlig indebærer. Derfor henvender hun sig til Kiki, der har styr på kærestelivet og kan hjælpe hende med svar. Imens skaber hundene uro i haven, hvilket får den nye nabo til at true med at kontakte politiet, hvis ikke larmen stopper.
Midt i alt dette har Liv travlt og kan måske komme til at glemme en vigtig person, som havde bedt hende om ikke at gøre netop det. Historien balancerer mellem kærlighedens sødme og hverdagens små komplikationer.
Omslagsgrafiker: Marlene Diemar
Yderligere information
| Serie | Dingo |
|---|---|
| Forfatter(e) | Rikke Dyrhave |
| Kategori | Bøger |
| Genre(r) | Studiebøger |
| Forlag | Gyldendal |
| Udgivelsesdato | Er udgivet |
| Sprog | Dansk |
| ISBN-13 | 9788702152128 |
| ISBN-10 | 8702152128 |
| Indbinding | Hæftet |
| Udgave | 1 |
| Oplag | 1 |
| Sidetal | 120 |
| Dimensioner | Bredde: 15Cm - Højde: 22Cm |
| Genveje | Dingo - Bøger |
| Tags | Livs Liv, Bøger, Bog |
| GPSR | Produktsikkerhed |