Pelle Propel Blander Alle Smage I Hele Verden

Bog, Hardback

349,95 kr
  • local_shippingVaren er på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 74.429 anmeldelser

Beskrivelse

Tag med Pelle Propel på en sjov og farverig rejse, hvor fantasi og leg går hånd i hånd. En herlig bogserie målrettet børn i alderen 2 til 5 år.

En fortælling om venskab, kreativitet og glæden ved at eksperimentere med smag.

Det er bagedag, og Pelle Propel får besøg af sin gode ven Bob. Sammen skal de finde ud af, om det er sjovere at følge en opskrift eller at blande alle mulige smagsvarianter for at skabe noget nyt og spændende.

Er det egentlig vigtigt at holde sig til reglerne, når det vigtigste er at have det sjovt? Det udforsker historien på en legende måde, der vækker børns nysgerrighed og lyst til at eksperimentere.

Bogen er skrevet af norske Christina Sandtorv, som tidligere har udgivet "Pelle Propel klarer faktisk alting selv". De farverige illustrationer er lavet af Ella Okstad.

  • Oversat af: Marie Brocks Larsen
  • Illustreret af: Ella Okstad

Yderligere information

Oprindelig titelPelle Propell Klarer Faktisk Alt Helt Selv
SeriePelle Propel
Forfatter(e)Christine Sandtorv
KategoriBøger
Genre(r)Billedbøger
ForlagTurbine
UdgivelsesdatoEr udgivet
Vis mere

Kundernes vurdering

Skriv en anmeldelse af Pelle Propel Blander Alle Smage I Hele Verden Bog
Bedøm produktet