-15%

Turen Går Til Malaysia & Singapore

139,95 kr164,95 kr
Du sparer 25,00 kr (15%)
  • local_shippingVaren er på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 73.364 anmeldelser

Beskrivelse

Bogen dækker hele Malaysia og Singapore med Kuala Lumpur, Sabah og øer, Sarawak og den malaysiske halvø. Bogen giver et indblik i dagligdagen i Malaysia og Singapore og forklarer politiske og kulturelle problemstillinger. En række artikler går bag om landenes historie, kunst og kultur, natur og geografi, mad og drikke. Desuden er guiden rigt illustreret med fotos og kort.

Turen går til har eksisteret siden 1952 og er blandt verdens hyppigst opdaterede rejsebogsserier. Serien dækker hele verden fra Nordatlanten til Australien.

Bøgerne skrives på dansk af forfattere og journalister med et særligt indgående kendskab til de enkelte destinationer. Med nøje udvalgte attraktioner, herunder spisesteder, viser vi vej til de størsteoplevelser.

Yderligere information

SerieTuren Går Til
Forfatter(e)Ulla Lund
KategoriBøger
Genre(r)Rejsebøger Malaysia
ForlagPolitikens Forlag
UdgivelsesdatoEr udgivet
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Turen Går Til Malaysia & Singapore Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 3 anmeldelser
Bedøm produktet
Anni Kristensen
Når jeg besøger nye lande / steder, er " forhåndsgaven til mig selv": Turen går til ???
Hvis jeg ikke lige får den i gave.
Har også Marguerite Ruten. Bornholm mv.
Nevøer og niecer er glade låntagere, inden de tager på tur.
Har stor glæde sf bøgerne. Såvel beskrivelse af seværdighederne, men ikke mindst praktiske informationer.
Blot manglede jeg bogen til " Euqudor ig Galapagos øerne". Det blev en engelsk udgave.
Paul Erik Schlüter
Velskrevet og inspirerende bog.
En ny version ville være ønskværdig, da der er sket meget politisk og naturmæssigt, siden den aktuelle version udkom
Bent Nielsen
En dejlig bog med en god information om rejsemålet. Nu er vi godt rustet til at komme ud til Malaysia. Der er gode og flotte billeder i bogen . Kan varmt anbefales at man køber den , eller andre bøger TUREN GÅR TIL det rejsemål man skal rejse til.