Beskrivelse
En bog, der kombinerer protein og kostfibre på en lækker og enkel måde for at styrke kroppen og holde dig mæt hele dagen. Med 30 dages opskrifter får du inspiration til sund og nærende mad, der både smager godt og giver energi.
En guide til at spise mere protein og fiber for bedre sundhed og naturlig vægtkontrol.
Proteiner og kostfibre er begge vigtige for vores velbefindende, og de supplerer hinanden perfekt. Mens protein har været populært i flere år, er kostfibrene ved at vinde større indpas i vores kostvaner. Anne Hjernøe har i årevis arbejdet med at kombinere disse to næringsstoffer i mad, der både smager fantastisk og gør kroppen stærk og sund.
I denne bog får du en letforståelig forklaring på, hvorfor det er vigtigt at spise tilstrækkeligt med både animalske og plantebaserede proteiner, og hvordan de bedst kombineres med kostfibre. Du lærer, hvad de kan gøre for din krop, og hvilke typer du bør vælge.
Derudover byder bogen på et væld af velsmagende og nærende opskrifter til alle dagens måltider i 30 dage. Du kan blandt andet prøve protein- og fiberboller, hytteostwraps, kulmule med fennikel- og appelsinsalat, chili sin carne med avocado samt kylling i kikærter.
Bogen henvender sig til alle, der ønsker at spise sig stærke og sunde på samme tid, holde vægten uden sult, eller som drømmer om at droppe vægttabsmedicin uden at tage på igen.
Yderligere information
| Serie | Anne Hjernøe KogebøgerKogebøgerVægttab |
|---|---|
| Forfatter(e) | Anne Hjernøe |
| Kategori | Bøger |
| Genre(r) | Mad Og Gastronomi |
| Forlag | Politikens Forlag |
| Udgivelsesdato | 13/08/2026 |
| Sprog | Dansk |
| ISBN-13 | 9788740062526 |
| ISBN-10 | 874006252X |
| Indbinding | Hardback |
| Udgave | 1 |
| Oplag | 1 |
| Sidetal | 256 |
| Dimensioner | Bredde: 17.7Cm - Højde: 24.8Cm |
| Genveje | Anne Hjernøe Kogebøger - BøgerKogebøger - BøgerVægttab - Bøger |
| Tags | 30 Styrkende Dage Med Protein + Fiber, Bøger, Bog |
| GPSR | Produktsikkerhed |