Turen Går Til Toscana, Umbrien & Marche

149,95 kr
  • local_shippingVaren er på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 74.384 anmeldelser

Beskrivelse

En guidebog, der udforsker Toscana, Umbrien og Marche med fokus på både byliv og naturoplevelser i disse italienske regioner.

En dybdegående rejse gennem kultur, historie og hverdagsliv i Toscana, Umbrien og Marche.

Bogen tager dig med på en rejse gennem hele Toscana, Umbrien og Marche, fra de berømte byer som Firenze og Siena til de mange naturskønne og kulturelle oplevelser, som områderne byder på.

Her får du et indblik i livet i de tre regioner, samtidig med at politiske og kulturelle emner bliver belyst. Flere artikler dykker ned i kunst, kultur, mad og drikke samt områdets historie, hvilket giver en bred forståelse af regionernes særpræg.

Bogen er desuden fyldt med flotte fotos og overskuelige kort, som gør det let at følge med og planlægge din rejse.

Yderligere information

SerieTuren Går Til
Forfatter(e)Preben Hansen
KategoriBøger
Genre(r)Rejsebøger Italien
ForlagPolitikens Forlag
UdgivelsesdatoEr udgivet
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Turen Går Til Toscana, Umbrien & Marche Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 6 anmeldelser
Bedøm produktet
Mariann
En yderst tilfredsstillende kundebetjening👌👌
Ulla Margrethe Virenfeldt Jensen
Hurtig, perfekt levering og kvalitet
Susanne Lyng Geertsen
Bedste guide bog rar at have med rundt
Maj Schjøth
Mangelfulde beskrivelser og så er billederne meget dårlige, hvilket måske skyldes dårligt tryk eller ringe papirkvalitet. Jeg vil ikke anbefale køb af bogen - desværre.
Marianne Petersen
Rigtig god opslagsværk, når man stod på destinationen og havde brug for information om diverse spørgsmål.
Leif Hornbak
Lige som aftalt og til tiden.