Mine Livretter

229,95 kr
Forlagets pris 299,95 kr
Du sparer 70,00 kr (23%)
  • local_shippingVaren er på lager
  • scheduleLevering: 1-3 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 73.114 anmeldelser

Beskrivelse

James Price deler over 150 af sine yndlingsretter i denne inspirerende kogebog. Her finder du alt fra supper og pasta til mormormad, snacks, asiatiske retter, fisk og desserter.

En alsidig samling af gennemprøvede opskrifter, der kombinerer hverdagsmad med festlige måltider.

Med opskrifter, der er nøje testet for at sikre gode resultater i dit eget køkken, byder denne bog på masser af inspiration til både hurtige hverdagsretter og mere festlige anledninger. Ud over de mange lækre opskrifter får du også en række små, hyggelige fortællinger om James Prices madoplevelser, som er smukt illustreret med tegninger af Jens Hage.

Yderligere information

SerieKogebøger
Forfatter(e)James Price
KategoriBøger
Genre(r)Mad Og Gastronomi
ForlagLindhardt Og Ringhof
UdgivelsesdatoEr udgivet
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Mine Livretter Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 9 anmeldelser
Bedøm produktet
Signe
James Price har de samme livretter som mig, og flere til. Retterne er virkelig lækre, og instruktionerne er skrevet, så os almindelige dødelige kan finde ud af det. Meget let tilgængelig.
Kirsten Lindby
Det er en rigtig fin bog jeg købte den til et familie medlem hun er virkelig glad for den tak
Susanne Micheelsen
Mange gode opskrifter
Tommy Nielsen
Jeg har denne gang købt forskellige ting hos Gucca.dk og som det plejer, var der ingen problemer. Derfor er jeg fuldt ud tilfreds.
Helle Østergaard
Fin bog og en god dvd
Jeanette Knudsen
Købt som gave
Finn Andersen
Det var den rigtige julegave til den rigtige person helt perfekt, den skabte oprigtig glæde juleaften.