Isbogen For Ismaskineejeren

179,95 kr
  • blockIkke på lager
  • scheduleLevering: 3-15 hverdage
  • history100 dages returret
Fremragende - 73.380 anmeldelser

Beskrivelse

En bog fyldt med lækre opskrifter til dig, der har en ismaskine og gerne vil eksperimentere med forskellige istyper.

Grundlæggende og alsidige opskrifter til ismaskinen, der dækker alt fra gelato til sorbet.

Her finder du opskrifter, der passer til alle niveauer, og som kan laves med en ismaskine. Bogen indeholder grundopskrifter på flere forskellige slags is, blandt andet gelato, parfaitis, yoghurtis og sorbet.

Derudover får du inspiration til at arbejde med en bred vifte af råvarer som frugt, chokolade og kaffe. Du kan også prøve opskrifter med mere utraditionelle ingredienser som ingefær, hybenrose og grøn te.

Yderligere information

SerieKogebøger
Forfatter(e)Thomas Marcussen
KategoriBøger
Genre(r)Mad Og Gastronomi
ForlagBooks On Demand
UdgivelsesdatoEr udgivet
SprogDansk
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Isbogen For Ismaskineejeren Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 1 anmeldelse
Bedøm produktet
Christian Johansen
Bogen giver en masse grundviden og opskrifter som er nemme at følge. Jeg faldt over en is med Creme Frais og kirsebær det blev en meget fin is som blev spist på rekord tid.